Cinsel Düşünce

cinsellik hakkında kendi hissettiklerimiz

cinsel organını gösterme rahatsızlığı

gazeteler hergün çıplak kadın fotografları yayınlarken görmezden geliriz

Aslında bunun adı teşhirdir. Hemen hemen hepimizin içinde kendini gösterme içgüdüsü var. Vücudumuz topluma karşı imajımız gösterişimiz ve teşhirimizle olur.

Kadınlarda gösteriş,

Kadınlarda gösteriş içgüdüsü daha gelişmiştir ve adeta sokaklar caddeler bazen bir elbise şovuna dönüşür. Gösterişi genellikle kendi hemcinslerine yaparlarken, erkekler ikinci plandadırlar. Kadın vücudu direk cinselliğini göstermez çünkü ayıptır. Ama dolaylı yollardan kendini belli edecek giysiler giyer. Bu bir tatmin olma bir çeşit orgazma eşdeğerdir. Birilerinin bakması hoşuna gider. Hatta çok şık olmuşsun(seksii olmuşsun anlamına gelir) Kadın kendine güveniyor kelimesi Elbise makyaj ayakkabı görüntü cesaretine denir kadının Yani teşhir etme gücüdür. Teşhirin kökeninde varım beni farkedin bir dişiyim herkesten farklıyım mesajı verir beden. Streç pantalonlar, taytlar kesim çizgisi cinsel organının büyük dudakları arasından geçer.(sadece tayt deyip geçeriz) Bu görüntü normaldir. Tek fark deriyi teni görmemektir.

Toplum kadının gösterişine kesinlikle dokunmaz ama aşırıya kaçtığında fahişe damgasını koyar. Kadınlarda fahişelik sadece toplum içinde bir suçtur. Kadınlara kadanlar fahişe derler genellikle.

Direk cinsel organını göstermek , Cinsel organla oynamak çocuklukta köreltlmiştir kız çocuklarda. Tesadüfen dokunduğunda günah ve korku verilmiştir. Sobada yanan kızgın maşa gösterilerek oranı yakarım. Orana böcek giricek gibi kelimeler cocuğun içine küçükken işlemiştir. Bu yüzden yetişkin birey olduğunda bile cinsel organına ayna ile bile bakmaya korkar. Ancak bir hastalık karşısında merak ederek görür. Cinsel görüntü ön planda iken cinsel organ çoccukluktan kalan korkulacak yerdir. Bu yüzden göstermek yasaktır. Yasaksız toplumlarda kadınlar daha rahat giyinip. Külodunun bacak arasının görünmesinden çekinmezler. Kadının genel karakteri hangi toplumda olursa olsun edilgendir bu yüzden arasıra çıplak fotografları bile olsa sapık değil ya zavallı, medeni cesaret protesto, yada moda için estetik sayılır. sapık görülmez toplumca. Ancak 80 yaşındaki bir kadın mini etek ve streç giyemez.

Erkeklerde gösteriş.

Erkekler kadınlara göre daha pohpohlanarak yetiştirilmiştir. Sen yaparsın edersin şeklindedir. Cinsel organı bir erkeğin doğuştan kazanılan orjinal oyuncaktır. Erkek bebeği çıplak bırakın ilk yapacağı şey çüküyle pipisyle ile oynamaktır. Aileler bebek yetiştirirken erkek bebeklerin libidosu olduğu için çocuklukta pipisi ile oynamasına bir kız bebek kadar korku vermezler. Hatta erkek bebekler çıplak görüntüsü ile komik gelir Aile ebeveynleri onun erkekliğini görmek ister babannaler dedeler erkeklik bir simgedir… Her insan içinde var olan gösterme duygusu erkeklerde de vardır. Ancak toplum erkeklerin gösterişini yasaklar. Gösteriş sadece evin içinde kalır ve bebeklikten sonra yasaklanır. Mesela streç pantolon giyip erkekliğini belli eden bir çocuk iğrenç kabul edilirken Göğüsleri belli olan veya streç giymiş kadın silüeti çekici güzel gelir ve sapıkça karşılanmaz. Medeniyet, okul ve disiplin erkeklerin birbirini taklit edip toplum psikolojisi oluşturmak sureti ile Cinselliğini gösterme eğilimini tamamen bastırır. İnsanın medeniyeti hayvanii-içgüdüsel duygularının bastırmayı becermesi demektir.Bu da disiplin ve eğitimle toplum psikolojisiyle olur. Köylük yerlerde erkek çocuklar fazla doğum ve köy işleri dolayısı ile daha serbest yetişir içsel duyguları şehir medeniyetleşmesinden daha geridir. Köyden kasabalara göç edildiğinde. Eğitim alsa da göçün ve eğitime alışması medenileşmesi zor olur. Bastırılmamış duygular genellikle köyden -azınlık yerden şehire göçenlerde daha fazla açığa çıkar. Medenileşme iletişim zor olduğu için karşıtcinsle tanışma konuşma deşarj olma anlaşmakta zorlanır. Karşıtcinsle ietişim yolu olmayan bir erkek kendi içinde patlar.Cinsel olarak ta vücut üretken olduğu için. Laf atarak. kabalaşarak cinsel varlığını kanıtlamaya çalışır. Cinsel varlığını kanıtlama eğilimine girer. Ancak karşıtcins kadının Çığırtkan olduğunu bildiği için. Genellikle kendinden daha küçük yaştaki karşıtcinslere cinsel organını gösterme veya belli etme şeklinde sapıklığa dönüşür. Bu sapıklık karşıtcinsle oluşturamadağı bağlantı yüzündendir ve çok ileri yaşlara kadar devam eder. Gazetelerde duymuşsunuzdur yaşlı 60-70 yaşında adam gösteriyor sapık filan diye.
Köylerde oğlan çocuklarıaile tarım ve hayvancılıkla uğraşılırken disiplin eğitimi yetersizdir. Çıplak yüzebilirler.Altını ıslatıyor diye gün boyunca sokakta çıplak küçük erkek çocuklar görünebilir. Şehir hayatında ise bebeklikten disipline başlanır. İçgüdülerin bastırılması erken oluşur. Şehire göç edenlerde çocuklara bazı şeyleri vermek için çok geçtir. Bir göç yaşanırken ailenin düşünmediği şeyler bunlardır.

Ne dersek diyelim. İnsan eğitimli olsa da olmasa da teşhir etmeyi sever. İnternet ve webcam olayı bu gösterme duygusunu tatmin eden en büyük iletişim aracıdır. Göstermek görmek kadar ihtiyaç duyulan büyük bir tatmindir.

Erkeğin cinselliğini anlamsız yerde göstermesi erkekten çok kadınları korkutur. Çünkü çocuklukta bastırılmış korkuları açığa çıkar. Bütün erkek küfürleri kadının dişiliğini etme,yapma, körelte sakatlama üzerine kuruludur.

Bütün bunun altında eğitilmemiş erkeklik yatar. Kadınlar doğurur ama iyi bir erkek sınıfı yetiştiremediyse suçu kendinde aramalıdır. Belki de çok çocuk değil faydalı insan yetiştirmek zor olandır. Şikayet ettiğimiz bireyler sapıklar dolandırıcılar kadınlar tarafından doğurulmuştur. Dürüst başarılı insanları da . Sapıkları da. Herşeyin altında disiplin ve eğitim yatar.

dusuncelerimde yanılıyor olabilirim,

Şubat 12th, 2012 Posted by | ordan burdan her çeşit konu | no comments

Leave a Reply